Працівники СБУ Харківщини викрили схему продажу немовлят за кордон. Механізм існував начебто у межах програми сурогатного материнства.

«Власна» дитина з повним пакетом підроблених офіційних документів обходилася замовникові у 60 тисяч доларів“, – повідомляють у СБУ.

До складу злочинної групи входили мешканці Київської та Харківської областей, у тому числі керівники одного зі столичних центрів репродуктивної медицини.

Схема діяла наступним чином: ділки допомагали іноземцю оформити шлюб з українкою. Вподальшому «свої» медики офіційно засвідчували «безпліддя» дружини, що являється підставою для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій. В подальшому підшуковували жінку для сурогатного материнства. Після того, як дитина народжувалась, шлюб розривали. А іноземець формально отримував право на вивезення дитини за кордон.

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

 

Джерело: СБУ