МОЗ: нам слід готуватись до третьої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19

Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, що в Україні слід очікувати чергової хвилі пандемії коронавірусу COVID-19.

Як повідомляють у МОЗ, з посиланням на ВООЗ, що в світі минулого тижня вже заявила про збільшення випадків захворювання в усьому світі. Це пов’язують з поширенням штаму «Дельта», який значно легше передається, ніж інші штами.

Зазначається, що вперше штам «Дельта» ідентифікували в грудні минулого року в Індії. А вже у липні його зафіксували в 111 країнах і за прогнозами ВООЗ за кілька місяців він стане домінуючим у світі.

Особливості штаму Дельта:

Вища контагіозність. «Дельта» поширюється швидше за інші штами. “Дельта” у 1,6 рази агресивніший, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації.

Вчені все ще збирають дані чи штам «Дельта» є більш смертельним за інші варіанти COVID-19. Однак, аналізуючи ситуацію з поширенням «Дельти» у Великій Британії, можна стверджувати, що рівень госпіталізацій та смертності може зрости серед не вакцинованого населення.

За попередніми даними Департаменту охорони здоров’я Великої Британії вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація.

“Український уряд посилив контроль пасажирів, які прибувають з країн, де зафіксовано спалах штаму «Дельта». Однак найефективнішим способом захисту буде повна вакцинація себе та своїх рідних. В Україні працює вже понад 200 центрів масової вакцинації від COVID-19, де можуть щепитися всі охочі. Також відбувається щеплення організованих колективів, можливостями якого скористалися 954 компанії, які в такий спосіб вакцинували 128 646 співробітників”, – зазначають у МОЗ.

Вкотре нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби. І не забувайте дотримуватися дистанції, носити маску та мити руки!