“Працювали по польській візі”: у Чехії пов’язали 20 українців та видворили з країни

Митники з міста Пардубіце виявили понад 20 нелегально працюючих іноземних працівників.

Про повідомляє “Tydenik policie”.

Митні патрулі зосередили увагу на незаконному працевлаштуванні осіб іноземного походження у будівельних компаніях та на заводах з виробництва пластмасових деталей у районах Пардубіце та Світави.

На будівельних майданчиках вони виявили 9 українців, які працювали без належного дозволу бюро з питань праці чи поза трудовими відносинами.

А ось на заводі з виробництва пластмасових деталей правоохоронці виявили 11  українців, які не пред’явили посвідки на проживання в Чехії і мали при собі тільки проїздні документи з польською візою.

Тобто за 2 рейди чеські правоохоронці виявили 20 осіб з України. Крім того, що українців буде депортовано з країни, вони повинні будуть сплати штраф у розмірі 100 000 крон.

А ось роботодавцям не повезло ще більше. Як зазначають митники кожен, хто дозволить іноземцю виконувати роботу без дозволу на роботу, без дозволу на проживання в Чехії, без трудової картки чи інших трудових відносин, загрожує штрафом до 10 мільйонів чеських крон. Юридична особа, яка є посередником виконання незаконної роботи, карається штрафом до 2 000 000 чеських крон.

З початку цього року митники Пардубіце виявили в цілому 70 іноземців, переважно з України, які працювали нелегально. За минулих рік таких виявлено 58 осіб. Також зазначається, що роботодавці 120 іноземних громадян не виконали інформаційного зобов’язання щодо офісу праці.

Правоохоронці опублікували фото з місця затримання: