Перша в історії України олімпійська чемпіонка відмовилася від українського громадянства

Перша в історії України олімпійська чемпіонка Оксана Баюл відмовилась від українського громадянства. Вона у свої 16 років виборала золоту медаль з фігурного катання.

Про це Оксана Баюл повідомила на своїй сторінці в Instagram.

“Я роблю це. Я дуже схвильована. Прийшов час. Я більше нічого нікому не доводжу. Ні, то ні. Головою в бортик без мене. Конституція України проголошує, що в Україні дозволено лише одне громадянство. Відповідно до законодавства України, якщо громадянин України набуває громадянства іншої держави, така особа все ще визнається громадянином України у правовідносинах. Я відмовляюся від українського громадянства”, – написала Оксана Баюл.

Що стало причиною такого рішення, спортсменка не пояснила.

До слова, напередодні колишня фігуристка повідомила у соцмережі, що її не запросили на святкування 30 річниці Незалежності України.

На заяву про відмову від українського громадянства вже відреагувала ведуча новин ТСН Марічка Падалко.

“Перша олімпійська чемпіонка Оксана Баюл вирішила вийти з українського громадянства, яке вона зберігала по сьогоднішній день, хоча з 1994 року живе в США. Причини цього рішення, звісно, мені невідомі. Але те, чому це сталося напередодні ювілею країни, куди її жодним чином не покликали і не відзначили, мені очевидні“, – написала телеведуча на своїй сторінці у Facebook.

Баюл Оксана у юному віці