У США помер українець – найвища людина світу (фото)

У США помер Ігор Вовковинський, актор та найвища людина світу, українець за походженням.

Про смерть Ігоря, у своєму Facebook повідомила його мама.

Ігор помер 20 серпня о 22:17 в лікарні від хвороби серця. Я і його старший брат Олег були з ним до кінця. Його остання вечеря була: шматок Київського торта і фанта. За кілька годин до смерті його відвідали Олегова дружина Алла і дітки. Ігор був радий їх бачити, і хоча говорити йому було важко, пробував пожартувати над його племінником Андрієм, який вивчив українську мову за місяць в Україні“, – написала у дописі жінка.

Скріншот допису

Ігор Вовковинський набув популярності через свій зріст 234,5 сантиметра, через це і потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

Довідково: народився 18 вересня 1982 року на Вінничині у місті Бар. Згодом родина переїхала в Київ, де він пішов до школи. Потім з мамою Світланою та старшим братом Олегом він переїхав до США (місто Рочестер штат Мінесота). Тоді йому було 7 років. Саме там їм вдалося зібрати кошти на операцію та лікування (страждав від хвороби, яка вражає гіпофіз), якого тоді потребував Ігор. На той час він досяг зросту 182 сантиметри й важив більше 90 кілограмів.

У 2010 році його внесли в Книгу рекордів Гіннеса як найвищого жителя США, зріст якого становив 234,5 см. У нього були проблеми з ногами. Розмір стопи перевершував усі існуючі, тому знайти взуття було дуже складно. Ігор змушений був втискувати свої ноги у надто тісні черевики, що призвело до істотної деформації кісток ніг. У 2012 фірма Reebok подарувала йому 3 пари кросівок, кожна по 25 тис. доларів.

Ігор Вовковинський також зіграв в стрічках «Шоу доктора Оз» та «Позашлюбний тиждень». А світова слава прийшла після того, як він виносив Злату Огневич на сцену на конкурсі Євробачення у 2013 році.

Фото з мережі

Ігор Вовковинський підтримував зв’язок з Україною, зокрема з рідним містом Бар. Маючи великі проблеми зі здоров’ям, він не міг приїздити на батьківщину, але він стежив за життям радного міста та підтримував різні проєкти та ініціативи, що відбувалися у місті, де народився Ігор.

Фото з мережі

Сім’я підтримувала також українських військових у війні проти Росії. Разом зі своєю родиною допомагав нашому війську з початку війни. Протягом цих семи років він разом з мамою купували і надсилали в Україну військове спорядження і багато іншої допомоги.

Фото з мережі