114 тис. грн штрафу, бо не мав ліцензії: Ірина Федишин про магазин, де грали її пісні

Відома українська співачка Ірина Федишин потрапила у скандал, бо магазин, де грали її пісні, оштрафували на 114 тис. грн. Мовляв, власника попереджали та просили придбати ліцензію на використанні треків, а той відмовився.

Власника одного з невеличких продуктових магазинів у Микуличі, біля Яремче, оштрафували на 114 тис. грн, бо у його закладах лунали пісні Федишин.

Проте співачка зазначила, що вона особисто дізналася про цю ситуацію днями, а по-друге, штраф стягує інша компанія.

“Річ не в піснях, а в тому, що власник магазину не мав ліцензії на використання будь-яких творів. До речі, таких судових справ по різних артистах в Україні є дуже багато. В Україні діє закон про Захист авторського права, який у цій ситуації порушили. Подобається цей Закон комусь чи не подобається – це вже інший бік медалі. Мені, як і вам, суто по-людськи, шкода власника, тому що сума не маленька,” – заявила Федишин.

За словами артистки, вона звернулася до компанії, яка стягувала штраф та запитала, чому так сталося. Їй відповіли, що власника попередили про порушення закону, а також запропонували підписати договір на отримання ліцензії. Проте власник магазину відмовився та продовжив порушувати закон, тому справа дійшла до суду.

“Інформація для тих, хто цього не знає. Усі магазини, ресторани, готелі та інші комерційні заклади, згідно із Законом України, повинні мати ліцензію на трансляцію будь-якої музики у себе в закладі,” –  наголосила Ірина Федишин.

Пояснення Ірини Федишин можна переглянити повність на її Instagram-сторінці.