“Плакали і лікарі, і слідчі”: депутат розповів про трагедію з 6-річним Андрійком

У Черкасах сталася подія, яка вразила багатьох українців. У 6-річного Андрійка, якого знайшли у дворі були відірвані вуха, не було нижньої губи, частини статевого органу і ще безліч травм зафіксували лікарі. Лише через кілька днів бабця, на подвір’ї якої і отримала дитина травми, викликала швидку. Зараз стан хлопчика дуже важкий. Шанси на порятунок хлопчика дуже мізерні, та все ж лікарі вірять у диво, а небайдужих просять помолитися за життя хлопчика.

За версією бабусі та вітчима, дитина “просто впала”. Лікарі ж були переконані, що з дитини знущалися. Але якщо в першу добу вони відкрито і безкомпромісно говорили про супутні жахливі травми, то зараз стали обережнішими в оцінках.

Про подробиці цієї жахливої події розповів депутат Черкаської обласної ради Олег Петренко в інтерв’ю виданню Obozrevatel.

Як все сталося?

Семирічний Андрій опинився у старших Лясових разом зі своєю молодшою сестричкою. Мамі двох дітей робили операцію в Києві, чоловік поїхав разом із нею. Діти залишилися в будинку бабусі з “крутим норовом” і де утримують 15 собак.

За словами Петренка, з проханням про допомогу кілька днів тому до нього звернулися люди, яким раніше він уже допомагав – причому в ситуації з тією ж сім’єю. Вони тримали великих середньоазіатських вівчарок, які нападали на сусідів Лясових і випадкових перехожих.

“Собак насилу вдалося за рішенням суду вилучити. І ось на днях мені подзвонили і попросили допомогти дізнатися, що з маленьким хлопчиком, якого відвезли в лікарню з дому цієї сім’ї”, – говорить депутат.

Депутат зв’язався з директором Черкаської обласної дитячої лікарні, з лікарями.

“Я просив їх сказати, що необхідно для дитини. Головне – дайте шанс, а гроші би знайшли. Всі би долучилися, щоб допомогти. Але коли вони сказали, в якому стані дитина… Тоді я написав той емоційний пост у Facebook”, – розповів Олег Петренко.

За словами Петренка, мати хлопчика вигороджує бабусю, каже, що все це вигадки, що стався нещасний випадок.

“Але НАВІТЬ якщо винести за дужки каліцтва дитини, крім головної травми – гематоми головного мозку, від якої Андрюша зараз на межі… Пролежні свідчать про те, що хлопчик лежав без допомоги кілька днів. Значить, для такої поведінки, бездіяльності цієї жінки, були причини? Значить, щось хотіли приховати? Щонайменше тут є злочинна бездіяльність,” – розповідає Олег Петренко.

За словами депутата, дивлячись на покаліченого хлопчика, плакали всі: і лікарі, і слідчі поліції та прокуратури.

“Плакали чоловіки. І я теж. Тому що таке в голові не вкладається”, – говорить Петренко.

Він вважає, що правда все одно вийде назовні – рано чи пізно.

“Я не хочу, щоб те, що сталося з цією дитиною, залишилося просто цифрою в статистиці кримінальних проваджень. Наскільки я знаю, незрівнянно більш адекватна в цій справі позиція прокуратури. Що стосується поліції – це повний треш: сусіди цієї сім’ї боялися давати свідчення, тому що бачили абсолютну безкарність. Бабуся хлопчика перебувала в розшуку, але жила у своєму будинку.” – зазначає депутат.

А зараз потрібно тільки сподіватися на чудо і молитися за спасіння 6-річного Андрійка.