“Планував одружитися”: в Польщі помер українець після затримання поліцією

У Вроцлаві помер 25-річний українець, уродженець Немирова Вінницької області, після затримання поліцією.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на wyborcza.pl

Повідомляється, що відповідно до даних відеомоніторингу поліцейські після затримання застосували до українця неадекватну до ситуації фізичну силу, внаслідок чого останній помер.

Повідомляється, що трагічна подія трапилась 30 липня. Вечером Дмитро Н. повертався додому після зустрічі з друзями, та був напідпитку (1,5 проміле алкоголю виявлено у крові). Нібито через неадекватну поведінку Дтитра, кермувальник автобуса викликав надзвичайників, які в свою чергу викликали поліцейських.

За повідомленням польського видання, правоохоронці, які затримували чоловіка свідчили, що він повідився агресивно, кусався, та чинив фізичний опір, однак відеомоніторинг під час перевезення чоловіка до витверезника, не показав агресивної поведінки затриманого. Також, у справі відсутні записи з боді-камер поліціянтів, які були вимкнені після затримання українця. Дані відеомоніторингу з’явилися вже після перевезення українця до витверезника. На них видно, що затриманий скутий кайданками, а на обличчі у нього є характерні сліди від застосування перцевого газу.

Видання Gazeta Wyborcza звертає увагу, що упродовж години, поки хлопця оформляли у санітарно-медичній установі, до нього застосовували надмірну фізичну силу: удари поліцейськими палками, кулаками і ногами, придушення шиї ногами на підлозі, а пізніше на ліжку, куди його перенесли. Після того, як чоловік перестав подавати ознаки життя, поліцейські та лікарка у медзакладі намагалися надавати йому допомогу, реанімувати. Згодом до витверезника прибула карета медичної допомоги, відтак процедура реанімації безрезультатно тривала ще близько години.

Також, польське видання зазначає, що чоловік не був агресивним, та не зловживам алкоголем. Рідних українця було допитано на факт вживання ним наркотиків. Справою загибелі українця займається прокуратура в місті Свідніца.

Відомо, що загиблий 25-річний українець торік приїхав на заробітки до Польщі. Він працював на будівництві. У Польщі він познайомився з українкою із Полтави, з якою планував у вересні одружитися.