У правлячій коаліції Чехії сперечаються через українських робітників: деталі

Між міністрами чеського уряду від руху ANO і від соціал-демократів виникла суперечка з приводу запрошення на роботу в країну громадян України.

Про це розповів журналістам прем’єр і лідер руху ANO Андрій Бабіш.

За його словами, соціал-демократи не хочуть, щоб з України в Чехію приїжджали робітники.

«В результаті виходить так, що українці отримують візи в Польщі, а сюди приїжджають працювати нелегально», – додав Бабіш, повідомляє на своєму сайті телеканал CT24.

Як вважає глава Мінпраці та представник Чеської соціал-демократичної партії Яна Малачова, необхідність використання іноземної робочої сили під питанням не тільки в промисловості, але і в сільському господарстві. В якості запобіжного підвищення продуктивності праці вона запропонувала підвищити зарплату робітникам, які вже знаходяться в Чехії.

«Давайте краще підвищимо мінімальну зарплату до 20 тис. Крон. Після цього у всіх зростуть зарплати і не буде нестачі в робочій силі. Чеські політики повинні захищати інтереси чеських працівників, саме це я і роблю», – зазначила глава Мінпраці.

Думка Малачової підтримав лідер соціал-демократів, перший віце-прем’єр і глава МВС Ян Гамачек. За його словами, з приїздом до Чехії іноземців виросте злочинність. Він запропонував розібратися з агентствами з працевлаштування. Тому варто очікувати на нові рейди співробітників чеського МВС на виробництва та офісі агенції з працевлаштування.