“Чудо, що віщує добрі новини”: під час літургії суха кров святого Януарія зрідла

Кров святого Януарія, покровителя італійського міста Неаполь, сьогодні зрідла під час св. Літургії в катедрі Успіння Марії, у день спомину святого.

Про це повідомляє “Католицький оглядач“.

Перед початком літургії Архиєпископ Неаполю Доменіко Батталья увійшов до каплиці, де зберігається капсула з кров’ю святого, разом з абатом каплиці та мером міста.

Під час чудотворної події суха матерія червоного кольору (засохша кров), що зібрана з одного боку скляного реліквіарію, стає рідкою кров’ю, що  заповнює увесь реліквіарій.

За віруванням, якщо кров святого Януарія не перетворюється в рідкий стан в день спомину святого, це є сигналом про війну, голод, хворобу чи іншу небезпеку.

Сьогодні, 19 вересня 2021 р., о 10:00 год. Архиєпископ Батталья приніс реліквіарій до центрального вівтаря катедри, щоб показати, що кров святого зрідла.

«Дякуємо Господеві за цей дар, за цей знак, який є настільки важливим для нашої спільноти», – сказав він, розпочинаючи Літургію.

Чудо св. Януарія широко відоме і почитається на місцевому рівні

Подібні церемонії проходять тричі на рік: у травні, вересні та грудні. Після молитви священики виносять реліквію посудина, в якій і міститься засохла кров святого християнського мученика IV століття. Після церемонії вона стає рідкою. Віруючі називають це дивом святого Януарія, воно вважається його благословенням. За самим Януарієм закріплена роль покровителя Неаполя.

на фото флакон в якому знаходиться кров святого Януарія

Чудо відбувається не завжди. Не траплялося воно, зокрема, перед епідемією чуми в XVI столітті, напередодні Другої світової війни в 1939 році і перед потужним землетрусом в Італії 1980 року, також минулого 2020 року коли у світі панувала пандемія COVID-19.

Вчені говорять, що речовина всередині запечатаного флакона виглядає як засохла кров, але не можуть пояснити, чому іноді воно перетворюється в рідину, а іноді – ні.

18 листопада 2018 року, українська громада в Італії відсвяткувала 85ту річницю Голодомору. З цієї нагоди кардинал Крішенціо Сепе, архієпископ Неаполя, виставив для вшанування реліквію Януарія. Коли її взяв в руки батько Святослав, глава УГКЦ, кров святого стала рідкою.