19-річний студент з Львівщини помер не від вакцинації, – міністр освіти і науки України

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що смерть вакцинованого проти COVID-19 у вересні студента Українського гуманітарного інституту сталася не через імунізацію.

Як передає “Укрінформ”, про це Сергій Шкарлет заявив у понеділок, 20 вересня.

“Ті прикрі випадки, які стаються, всі знаємо – облетіло певні мережі повідомлення стосовно хлопчика 19 років, але там причина, вона буде оприлюднена, причина не в вакцинації. Є декілька побічних явищ, але вакцинування сьогодні є наша з вами запорука успішного освітнього процесу”, – сказав міністр освіти і науки України.

Він закликав освітян звертатися за роз’ясненнями стосовно вакцинації та її наслідків до профільних лікарів та центру надання консультації Міністерства охорони здоров’я.

“Тренди нашої держави стосовно вакцинації, стосовно карантинних умов виявляються такі, що в діалозі сьогодні з Міністерством охорони здоров’я, з моїм колегою міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, сьогодні пандемія COVID- 19 переростає в пандемію невакцинованих. Задумайтесь про це. У містах, в областях, в районах треба активно і досить виважено і розумно ставитися до вакцинації”, – наголосив Шкарлет.

Смерть 19-річного студента Володимира Сала

Студент 3-го курсу філологічного факультету Українського гуманітарного інституту Володимир Сало, який родом з Львівщини, помер 13 вересня. За інформацією вишу, у попередній довідці про причину смерті йдеться: “Cерцево-легенева недостатність. Набряк легень. Гостра коронарна недостатність”.

Остаточна причина буде відома лише через місяць після завершення медичних досліджень.