Вперше в Україні: у Львові пересадили легені, та серце дитині (відео)

У Львові вперше в Україні зробили пересадку серця 13-річній дитині, та провели пересадку легень.

Про це у своєму facebook повідомив генеральний директор Лікарні швидкої допомоги м. Львова Олег Самчук; facebook директор Інституту серця МОЗ України Борис Тудуров

Пряма мова Тодурова: “Вперше в Україні. Трансплантація серця дитині 13 років”.

Пряма мова Самчука: “Серце пересадили 13-річному хлопцеві з Волині з села Зарудці. Він хворів від липня. Останній місяць дитина була в реанімації Волинського ОДТМО, останні два тижні – у нас. Стан хлопця був критичним, і рахунок ішов на дні. Крім того, пересаджено дві нирки і печінку, і на днях планується трансплантація рогівки. 

Це яскравий приклад того, коли велике бажання та титанічна робота великої команди однодумців – дає реальні результати. В це неможливо було повірити ще два роки тому, до цього ми довго готувалися. І досі ще не віриться, що всього за два роки ситуація з трансплантаціями в Україні кардинально змінилася.

Ми ніколи раніше, до законодавчих змін, які ми зробили у грудні 2019 року (це був мій перший розроблений та прийнятий Закон) не робили неродинні трансплантації кісткового мозку в Україні (зараз в Україні проводять їх дітям, і уже провели першу таку трансплантацію дорослому), ми не пересаджувати серця цілих 15 років до цього (а уже пересадили більше в три з половиною рази, ніж за всі попередні роки незалежності), ми почали робити посмертні трансплантації нирок дітям (раніше вони їхали за кордон, щоб отримати шанс на повноцінне життя), ми уже пересадили перше серце дитині (і це неймовірно хвилюючий момент, бо я пам’ятаю, як наші дітки помирали за кордоном, не дочекавшись пересадки…), ми робимо посмертні трансплантації печінки, які майже не проводили до цього. І ми зробили трансплантацію легень!

Мені боляче лише за те, що Україна, маючи неймовірний лікарський потенціал – не використовувала його. Пацієнти їхали по “закордонах” у пошуку порятунку. Я хочу, щоб ця сторінка залишилась у минулому. Ми пишемо нову історію і я щиро радію, що кількість тих, хто її пише – збільшується! Як і збільшується кількість врятованих життів!

І головне – це все було би не можливим без людей, які в найважчі моменти життя, втративши рідну людину – дають згоду на посмертне донорство. Це найблагородніший прояв людяності! Дякую вам за ці рішення.

Деталі: Донором став 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Згоду на трансплантацію дала його дружина.