“Все своє життя посвятила медицині”: на Харківщині трагічно загинула фельдшерка швидкої допомоги

На Харківщині, в селі Манченки за дивних обставин загинула 61-річна місцева жителька Тамара Гайворонська. Пані Тамара присвятила все життя роботі фельдшером швидкої допомоги.

Як зазначили у в пресслужбі Нацполіції Харківської області. Повідомлення про пригоду надійшло правоохоронцям 24 вересня близько 11-ї вечора.

Правоохоронці, які прибули на місце події встановили, що жінка без ознак життя лежала в ямі, яка була частково прикрита пластиковою кришкою. На тілі померлої не було видимих ознак насильницької смерті. Тіло направили на експертизу.

Все життя віддала порятунку людей

Зворушливі слова про загиблу Тамару Гайворонську написав Денис Люботинский на своїй сторінці у фейсбуці:

“…я втратив ще одного свого Учителя, з яким робив перші кроки в медицину – трагічно загинула фельдшер швидкої допомоги і колишній старший фельдшер нашої підстанції ГАЙВОРОНСЬКА ТАМАРА МИХАЙЛІВНА. Тамарі Михайлівні 14 вересня виповнився 61 рік…

За більш ніж 30 років стажу в швидкої допомоги, Тамарі Михайлівні в прямому сенсі зобов’язані життям сотні жителів Люботина і Манченко, де вона все життя прожила і надавала невідкладну допомогу в тому числі і в позаробочий час.

Її руками народжені десятки не доїхали до пологового будинку люботинських і манченковскіх дітей. Прийшовши працювати на швидку допомогу на самому початку своєї медичної кар’єри, я був переданий під “шефство” Тамари Михайлівни і глибоко вдячний їй за передані знання і навички, які заклали базис моїх медичних знань як фельдшера, а потім і як лікаря.

У факультетській обіцянці сказано, що ми повинні пам’ятати і шанувати своїх вчителів. Тамара Михайлівна – мій перший учитель, яка повела мене за руку в медицину невідкладних станів.

Незважаючи на те, що Тамара Михайлівна була фельдшером, а не лікарем, її знань і навичок вистачило б на лікарський диплом – завжди намагалася по максимуму надати допомогу, призначити лікування. Це був фахівець, який не просто “довозив до лікарні”. Це був справжній фельдшер швидкої допомоги, кваліфікація якого викликала повагу у всіх, кого я знаю.

Будемо чесними, більшість сімейних лікарів і багато лікарів швидкої допомоги не знають і вміють того, що могла фельдшер швидкої Тамара Гайворонська. Хоча при цьому регулярно отримують грамотки і подяки.

Центр екстреної допомоги в пориві щоденної брехні про успішні реанімації та іншу показуху, теж “призабув” згадати про трагічно загиблу колишню співробітницю… На жаль, добрі справи людей забуваються швидко. Про Тамару Михайлівну після виходу на пенсію мало хто пам’ятав. Я прошу всіх, хто її знав, разом працював, кого вона рятувала – пом’янути її і по можливості провести в останню путь.” – йдеться в дописі.

на фото загибла Тамара Гайвороновська