“Розрахунок в доларах”: в реанімаціях Одеси вже продають місця для хворих. Перші деталі, докази

Складна ситуація з захворюванням на COVID-19 в Одесі спричинила ситуацію коли для хворих не вистарчає кисню, а щоб положити нових пацієнтів практично немає місць. Дехто старається на цьому ще й заробити. Місцеві ЗМІ зазначають, що важким хворим на інфекцію пропонують заплатити значну суму за місце в реанімації.

Про це повідомляє Одесса INFO, “канал 24” та ще ряд ЗМІ.

Цю ж інформацію підтверджують і волонтери. Водночас назву лікарні не повідомляють з етичних причин.

“Схема працює так: лікарі дають завищену статистику і “притримують” кілька ліжок у відділенні для особливо платоспроможних хворих”, – мовиться у повідомленні.

Також кажуть, що бувають випадки, коли родичі пропонують непогані гроші за госпіталізацію, але медики відмовляють. Коли місць фізично немає, відключати від кисню хворого, звичайно, ніхто не буде.

При цьому пацієнтів з Одеси возять в обласні лікарні: у Чорноморськ, Біляївку, Роздільну, Овідіополь. Однак і там останні кілька днів місць ледве вистачає.

“Вчора Біляївка приймала. А в основному ніхто вже не приймає. Ось їх катають туди сюди. І з сатурацією, і критичних не беруть”, – розповів співрозмовник видання.

Цю інформацію підтвердила і волонтерка, голова благодійного фонду “Корпорація монстрів” Катерина Ножевнікова на своїй сторінці у фейсбуці. Вона написала, що волонтери не змогли знайти місця в стаціонарі для 86-річної бабусі з низькою сатурацією.

Водночас іншого важкого пацієнта помістили у лікарню за 100 доларів. За її словами, за місце в реанімації їй також пропонували заплатити 1 тисячу доларів.

“Знаю, що люди платили і більше”, – додала Ножевнікова.

Якщо у вас немає 100 доларів ви приречені потрапити в стаціонар в принципі,
– сказала вона.

“Вчора за місце в реанімації пропонували мені 1 тисячу доларів. На моє запитання “ви пропонуєте відключити кого то, та покласти вашого родича? Ви розумієте, що місць реанімаційних немає і там вже в відділеннях чергу з тих, хто лежить в терапіях і чекає”, дівчина гірко розплакалася і сказала, що хоче врятувати маму”, – написала волонтерка.

Ось скрін волонтерки з доказом того, що людина заплатила за місце в реанімації одеської лікарні: