“Луганська бригада”: в Чехії затримали банду вихідців з України (відео)

В Чехії правоохоронці затримали організовану злочинну групу так звану “Луганську бригаду” вихідців із України, які спеціалізувалися на вимаганні коштів.

Як повідомили у поліції Чеської Республіки, 26 жовтня співробітники Національного центру боротьби з організованою злочинністю Служби кримінальної поліції та розслідувань провели маштабну операцію в Південній Моравії, під кодовою назвою «Бригада». Члени згаданої злочинної групи тривалий час займались вимаганням коштів з громадян України на території Чехії. В учасників банди виявлено 2 одиниці зброї, яку направлять на експертизу.

Фото: tydenikpolicie.cz

Згідно з даними поліції, учасникам так званої “Луганської бригади” тривалий час здійснювати злочинну діяльність у високоорганізованій та конспірологічній формі, у Брно та Південно-Моравському краї. Банда насамперед зосереджувалась на шантажі громадян України. Потерпілі повинні були виплачувати обвинуваченим одноразову або регулярну грошову винагороду за так званий “захист”. При цьому учасники банди залякували та погрожували жертвам, метою тиску було викликання обґрунтованих побоювань за життя, здоров’я та майно.

Чеські поліцейські затримали 7 членів банди (5 чоловіків та 2 жінок). Четверо чоловіків обвинувачуються в участі в організованій злочинній групі та вимаганні, вони взяті під варту. Роль, та діяння ще одного затриманого встановлюється поліцією. Двом затриманим жінкам інкримінують участь в організованій злочинній групі, та відмивання коштів отриманих злочинним шляхом. У них виявлено 860 тисяч крон отриманних злочинним шляхом.

Фото: tydenikpolicie.cz

Також, правоохоронці повідомляють, що у рамках оглядів будинків та інших приміщень та земельних ділянок, виявлено готівку на суму близько мільйонів чеських крон. Походження яких буде предметом подальшого розслідування.

Справу контролює міська прокуратура міста Брно. Членам злочинної групи загрожує до 10 років за гратами.