“За підробку covid-сертифікатів до 8 років ув’язнення”: в Україні хочуть посилити відповідальність за підробку документів

В Україні можуть посилити покарання за підробку документів щодо вакцинації від коронавірусу. За багаторазове порушення – до восьми років позбавлення волі.

Відповідний законопроєкт депутати Ради розглянуть у вівторок, 2 листопада, повідомив в ефірі “Свободи слова з Савіком Шустером” голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, передає Liga.net.

Як зазначив Михайло Радуцький, 2 листопада на позачерговій сесії депутати розглянуть проєкт закону про посилення відповідальності за підробку covid-документів. Йдеться про законопроєкт №6084. На порядку денному, оприлюдненому прес-службою фракції Слуга народу, його немає.

“Якщо це багаторазове порушення закону щодо використання фальсифікованих документів – до восьми років позбавлення волі. Багаторазове – це двічі і більше. І це стосовно людей, які виготовляють. Для тих, хто користується, там адміністративна відповідальність також посилюється за 50 000 гривень” , – розповів Михайло Радуцький.

Законопроект, який передбачає посилення покарання за підробку COVID-сертифікатів, ПЛР-тестів та довідок про одужання від коронавірусу, комітет Радуцького підтримав 8 жовтня.

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 3213.

Відповідно до неї, за використання підроблених документів про щеплення проти особливо небезпечних інфекційних хвороб передбачено штраф від 17 000 до 34 000 грн або обмеження волі на строк до двох років.

Для медиків за внесення неправдивих відомостей до медичної документації про щеплення – штраф від 34 000 до 68 000 грн або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

За виготовлення та збут підроблених документів про щеплення – штраф від 85 000 до 170 000 грн або позбавлення волі на строк до трьох років.