“Ой, я схудла”: у Львові лікарі видалили 3 кілограмову кісту у 14-річної дівчинки

У центрі дитячої гінекології Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ видалили 3 кілограмову кісту 14-річній дівчинці.

У медичному закладі повідомляють, що дівчина з 9 років хворіє на лейкемію.

Вона отримувала все необхідне лікування – і променеву, і хіміотерапію. В Італії їй зробили пересадку кісткового мозку. Зараз вона у ремісії. У процесі лікування пацієнтка мала також гормональну терапію, ймовірно, це і стимулювало ріст пухлини у яєчнику. Батьки дівчинки зверталися в різні клініки до різних спеціалістів вже з новою проблемою, їм рекомендували стежити за «кістою», проте в якийсь момент утворення досягло просто гігантських розмірів. Симптомів у дівчинки не було – лише значно збільшився живіт, який суттєво заважав.“, – повідомляють у Охматдиті.

Зваживши поточну ситуацію, експертка з дитячої гінекології Еліна Чайківська прийняла рішення про операцію. У медичному закладі зазначають, що проводили оперативне втручання традиційно малоінвазивним методом, тобто через маленькі проколи, а не розріз через увесь живіт. Медики отримали близько 3 літрів рідини і масивну капсулу пухлини.

Ситуація була непростою, адже гігантське утворення в яєчнику було бомбою і вже навіть не сповільненої дії. Компресія навколишніх органів і ймовірність злоякісної трансформації самої пухлини вимагали швидкого реагування ! Усе заплановане в операційній нам вдалося. Попереду у дівчинки ще тривалий процес реабілітації репродуктивної функції,”- каже дитячий гінеколог Еліна Чайківська.