На Львівщині правоохоронці викрили маштабну схему підробки COVID-сертифікатів

На Львівщині правоохоронці викрили групу осіб з міжнародними зв’язками, які займались підробкою та збутом свідоцтв про вакцинацію на території України та за кордоном.

Як повідомляють у поліція Львівської області, повідомлено про підозру у підробці документів 42-річному уродженцю Запоріжжя, 24-річній мешканці Львівської області та 33-річному львів’янину. Їм загрожує до 5 років за гратами.

Правоохоронцям вдалось з’ясувати, що учасники групи мали чітко розділені обов’язки. Одні здійснювали пошук осіб, що бажають отримати свідоцтва про вакцинацію без фактичного щеплення, інші безпосередньо виготовляли сертифікати та надсилали їх замовникам.

Фото: Поліція Львівської області

12 листопада, у ході проведення санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили кілька десятків сертифікатів про вакцинацію, печатки медичних установ та лікарів, комп’ютерну техніку, на якій здійснювалось виготовлення підроблених паспортів про вакцинацію, бланки медичної лабораторії з підписом та печаткою, банківську картку, на яку здійснювався переказ коштів за підроблені сертифікати, а також гроші, отримані злочинним шляхом, у сумі понад 7900 євро та 2300 доларів США.

Триває досудове розслідування.