У Львові обірвалося життя легендарної зв’язкової Романа Шухевича Ольги Ільків

У Львові обірвалося життя зв’язкової головнокомандувача УПА Романа Шухевича Ольга Ільків. Їй був 101 рік. Про смерть Ольги Ільків повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Ольга Ільків – зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича (“Роксоляна”, “О. Звіробій”). Народилась у 1920 році у Стрию на Львівщині. У грудні 1941 року вступила до ОУН. Була засуджена до 25 років ув’язнення. З них 14 років провела в радянських тюрмах.

У 2008 році була нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня. Членкиня Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.

“Перестало битися серце зв’язкової УПА Ольги Ільків.
Ольга Ільків прожила 101 рік і відійшла у вічність у день, коли ми вшановуємо воїнів, борців, захисників України.
Двадцятирічною вона вступила до ОУН, приєдналася до українського підпілля.
«Я завжди була завзятою», – казала про себе. Доля розпорядилася так, що Ольга стала зв’язковою, довіреною людиною головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
Згодом, як член спротиву опинилася у Тюрмі на Лонцького, а потім 14 років терпіла тортури в радянських тюрмах. Але залишилася нескореною і непохитною у своїй любові до України.
Ольга Ільків увійшла в історію свого народу, як символ відваги й патріотизму, як приклад доброчесності та служіння національній ідеї.
Не зрадимо і не забудемо!
Світла пам’ять Ользі Ільків!
Щирі співчуття родині та близьким.” – пише на свой сторінці голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.