Як виглядала свята Марія? Вчений за допомогою сучасних технологій відтворив образ (ФОТО)

Бразильський графічний дизайнер Átila Soares da Costa Filho поєднав дані з Туринської плащаниці зі штучним інтелектом. Ефектом його ідеї мала стати реконструкція можливого образу Марії.

Átila Soares da Costa Filho закінчив факультет промислової графіки. Він також займається історією, філософією, мистецтвом, антропологією та соціологією. Він зробив цифрову реконструкцію, яка показує, як могла виглядати Марія у віці 25 років. Соареш підготував приблизний портрет Марії на основі цифрової 3D-реконструкції образу Ісуса Христа на основі Туринської плащаниці.

Цифрова анімація

Автор реконструкції наголошує, що, згідно з християнською вірою, генетичний матеріал Ісуса наполовину походить від Марії, а наполовину від Святого Духа, тому єдиний генетичний внесок людини походить від Марії. Його аналіз приводить до висновку, що Ісус схожий на свою матір, тому образ сина, відомий з Туринської плащаниці, повинен мати жіночі риси.

Наступним кроком було використання цифрової анімації, щоб вдихнути життя у реконструйоване зображення.

Результат здивував реконструктора, який є знавцем мистецтва. Реконструйований образ Марії істотно відрізняється від відомих з живопису бароко чи ренесансу.

Ось зображення святої Марії, яке вдалося відтворити вченому:

Реконструкцію схвалив Баррі М. Шворц – офіційний фотограф в історичному дослідницькому проекті Туринської плащаниці 1978-1981 років, один із найбільших експертів із Плащаниці.