“Був турботливим капеланом”: на війні загинув молодий священник з Прикарпаття

Українці продовжують відчайдушно оборонятися від російських загарбників. Моральний дух військових допомогають підтримувати капелани. На жаль один день назад у ніч на 19 червня на сході України трагічно загинув клірик Коломийської єпархії, капелан  Верховинського батальйону територіальної оборони ієрей Михайло Гергелюк. Про Михайла згадають як про сміливого українця і турботливого капелана.

Михайлу Гергелюку було 30 років. Про смерть капелана повідомляє Коломийська єпархія ПЦУ.

“Від імені духовенства та вірних Коломийської єпархії Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан висловлює щирі співчуття батькам загиблого капелана: настоятелю храму Святої Тройці села Верхній Ясенів митр. прот. Михайлу Гергелюку, добродійці Тамарі, брату Миколі Гергелюку та всій родині”, – йдеться у повідомленні єпархії.

Ієрей Михайло Гергелюк народився 2 вересня 1992 року в селі Локітка Тлумацького району Івано-Франківської області в сім’ї священника.

В 2014 році закінчив історичний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

У 2014 році вступив добровольцем до батальйону “Донбас” та відправився в зону АТО.

2015 року – завершив навчання на богословському відділенні філософського-теологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

В 2016 році демобілізувався та займався волонтерською і громадською діяльністю.

21 листопада 2020 року в Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном рукоположений в сан диякона.

29 листопада 2020 року у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном рукоположений у сан священника.