Безробітних українців будуть залучати до громадських робіт: подробиці

В Україні офіційно зареєстрованих безробітних українців залучатимуть до суспільно-корисних робіт, якщ вони не зможуть працевлаштуватися протягом 30 днів. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну сьогодні, 21 червня.

Так, безробітні залучатимуться до громадських робіт, таких як розбір завалів чи будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи та отримуватимуть за це мінімальну зарплату, передає РБК-Україна.

Уряд запускає реформу всієї сфери зайнятості та розгляне відповідний документ. У разі повномасштабної війни необхідно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами. Це стосується організації роботи в тилу.

Денис Шмигаль зазначив, що місцева влада визначатиме, що саме потрібно буде робити у конкретному регіоні. При цьому уточнив, що держава платитиме мінімальну зарплату кожному залученому до суспільно корисних робіт.

“Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави і відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу держава не має для цього ресурсів. Усі повинні або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту”, – додав він.