Чехія не видаватиме візи для росіян та білорусів: деталі

Чехія не видаватиме візи для росіян та білорусів. Заборона діятиме до кінця березня 2023 року. Уряд країни схвалив пропозицію МЗС щодо подовження положення про невидачу віз і дозволів на проживання росіянам і білорусам. 

Незабаром після нападу росії на Україну чеський Уряд вирішив припинити видачу віз громадянам росії, а згодом і для былорусыв, за винятком гуманітарних випадків.

Зазначається, що заявки на отримання посвідки на проживання в Чехії, подані росіянами або білорусами в посольстві, будуть вважатися неприйнятними відповідно до законодавства. Це означає, що жодного провадження щодо них провадитись не буде, йдеться у звіті міністерства.

“Цей крок має на меті захистити зовнішньополітичні інтереси Чеської Республіки у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні, який був спричинений вторгненням російської федерації, яке підтримується республікою білорусь”, – йдеться в повідомленні. Метою регламенту є тиск на росію та білорусь з метою припинення агресії та забезпечення безпеки Чехії.

Іноземці, які вже мають посвідку на проживання, не є цільовою групою регулювання. Тому росіяни та білоруси можуть продовжувати подавати документи на продовження посвідки на проживання. “Їхні можливі заяви про продовження посвідки на проживання будуть підпадати під стандартний режим, передбачений Законом про проживання іноземців у Чеській Республіці”, – додали в МЗС Чехії.

Однак, дане положення не поширюється на заявки на короткострокову візу, якщо заявник є членом сім’ї громадянина Чехії або громадянина Європейського Союзу, якого він супроводжує або слідує. Це також не поширюється на заявки, на отримання візи, дозвіл на довгострокове або постійне проживання, якщо перебування заявника в інтересах Чеської Республіки і цей інтерес підтверджено міністром закордонних справ.

Крім того, Положення не поширюється на заяви про отримання дозволу на довгострокове проживання, якщо заявник є членом сім’ї іноземця з посвідкою на проживання в Чеській Республіці, а також на заяви про отримання дозволу на постійне проживання для дітей іноземців, які проживають у Чеській Республіці. Чехія, якщо причиною звернення є їхнє спільне проживання.