“Подруга загинула одразу”: у Львові медики врятували 15-річного хлопця, який потрапив під обстріл вокзалу у Краматорську

Львівські медики спільно з італійським колегою врятували 15-річного Артема, який потрапив під ракетний обстріл вокзалу у Краматорську.

Як повідомляють у Першому МО Львова, хлопець поспішав на зустріч із мамою, яка перебувала у Львові, однак потрапив під ракетний обстріл. Медики ледь повернули юнака до життя після обстрілу. А зробити львівським колегам допоміг італійський хірург Роберто Брамбілла.

“Це, напевно, кінець…”, – подумав хлопець, коли пролунав вибух. Кількома хвилинами раніше він вийшов з подругою на перон випити чаю, яким пригощали волонтери. Артем чекав евакуаційного потяга, що мав доправити його до мами у Львів. Пам’ятає лише, що якоїсь миті в очах потемніло. Коли їх розплющив, поворухнутися уже не зміг. Потім знепритомнів.

Місцеві лікарі дістали уламки з кінцівок та стабілізували стан дитини. Далі його відправили в Дніпро, потім – до Львова. До Лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова хлопець потрапив у надскладному стані: глибокі 20-см рани лівого стегна, множинні осколкові ураження кінцівок, пошкодження нерва, внаслідок чого Артем не відчував стопи і пальців правої ноги. Тут за юнака одразу взявся італієць Роберто Брамбілла.

Роберто – видатний хірург. 50 років він лікує важкі поранення, 22 з яких займається саме регенеративною медициною. Вдома в Італії керує відділенням, що спеціалізується на лікуванні ран Інституту Zucchi в місті Монца. З початку повномасштабного вторгнення Роберто прибув до України як волонтер Soletere Olnus і два місяці допомагав нашим спеціалістам лікувати поранених діток та дорослих. Зокрема, навчив закривати дефекти м’яких тканин штучною шкірою.

Фото: Перше МО Львова

Львівські медики зазначають, що ця технологія дозволяє сантиметр за сантиметр відновити пошкоджену шкіру пацієнта, не залишаючи шрамів. Дороговартісні матеріали на лікування українських діток виділив інститут, у якому працює Роберто. Саме такою штучною шкірою закрили і глибокі рани Артема. Після майже місяця перебування у лікарні та низки операцій він знову ходить. Хлопець мріє стати військовим.