“Ніхто не хоче звідти їхати”: Марічка Падалко поділилась емоціями про Жовкву

Нещодавно відома українська телеведуча Марічка Падалко забрала з містечка Жовкви на Львівщині своїх рідних, які там мешкали з початку повномаштабного вторгнення.

Телеведуча вирішила поділитись у своїму фейсбук спогадами проживання у Жовкві та своїми емоціями від міста:

“За чотири місяці це містечко стало рідним для моїх дітей і особливо для моїх батьків, бо вони ніколи не жили і фактично не були ніде західніше Києва. Для них відкрилася ще інша Україна – затишна і зручна в усіх сеансах. Містечко прийняло в перші місяці війни більше двох тисяч переселенців, при тому своїх має лише 15 тисяч мешканців.

Я уявляю, скільки людей за цей час вимушено відкрили для себе і полюбили нові місця в Україні. Не тільки Жовкву. Але кого б я не зустрічала тут – з Харкова, Сум, з Донеччини, ніхто не хоче звідти їхати, та і немає особливо куди.

В мене раніше маленьке місто завжди асоціювалося з маленькими можливостями, а тут навпаки – все є, і все – поруч. Батькам значно доступнішою здалася медицина. Дівчата знайшли собі державні гуртки – малювання, бісероплетіння із натхненими керівниками. «Ви, діти, навпевно, з Києва, то говорите російською?» Цьому стереотипу мої взагалі не відповідали, але більшість маленьких переселенців до літа вже навчилася розмовляти українською.

В Жовкві є відчуття безпеки. Навіть «тривога» сприймається не так тривожно, коли її «б’ють» церковні дзвони, і це трохи заспокоює. Втім, на відміну від Києва тут більше відчуваються наші втрати і ціна майбутньої перемоги. Містечко в телеграм-каналі – це коли мер написав, що завтра о 12:00 на площі буде прощання, то Жовква взяла і вийшла. Якщо в той самий день ще одне прощання о 18:00, то люди виходять знов, і жоден захисник не похований без почестей. Іх вже 17 за моїми підрахунками…

В Жовкві дуже чисто, немає мафів і вуличної торгівлі (помічаю, що це здається суто київська «тема»). Під’їзди чистіші іноді за квартири, і я думаю, може, вдома теж почати мити під’їзд… Я вже знаю, що коли дзвонять, наприклад, з місцевої комунальної служби і вітаються «Слава Ісусу Христу!», то відповідь не «добрий день»). Я відповіла тоді «правильно», і моя подруга, з якою ми в Києві поруч пили каву, запитала, мовляв, це свято зараз якесь? Ні), це просто Жовква”, – написала у свому фейсбук Марічка Падалко.