Стало відомо чому під час удару ракет по Вінниці не спрацювала повітряна тривога

Вчора, 7 серпня, близько 19:30 вечора вінничани почали повідомляти, що чули вибухи. І тільки о 19.45 оголосили повітряну тривогу.

Як стало відомо згодом російські війська вдарили по Вінниці гіперзвуковими ракетами “Кинджал”, їх важко виявити, тому повітряну тривогу оголосили пізніше. Це одні з найновіших і найдорожчих російських ракет.

Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ:

“7 серпня по військових об’єктах у Вінницькій області російські окупанти застосували гіперзвукові ракети повітряного базування Х-47М «Кинджал».

Основним носієм ракет цього типу є винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160. Це найновіший тип ракет, які має на озброєнні росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році, їх випущено усього декілька десятків. Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12000 км/год.

Після пуску з літака ракета піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери. А при заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год. Тактико-технічні характеристики цієї ракети не дозволяють існуючим в Збройних Силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її.

Із 24 лютого 2022 року зафіксовано лише декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати по надзвичайно важливих цілях” – йдеться в повідомленні.