Військовий зі Львова отримав п’ять років тюрми за втечу з місця служби: “був посварився з дівчиною і напився”

На Львівщині судили 21-річного мобілізованого солдата, який утік із місця служби. Тепер хлопець проведе у тюрмі п’ять років.

Як стало відомо, Франківський районний суд Львова ув’язнив на п’ять років солдата за те, що той на місяць залишив військову частину. Військовий заявив, що покинув місце служби, бо посварився з дівчиною і напився, пише Zaxid.net.

Як вказаноу матеріалах справи, з 7 квітня 2022 року львів’янин Юрій К. був зарахований до особового складу військової частини та призначений на посаду сапера-інженера саперного взводу. 4 червня солдат самовільно залишив військову частину та не з’являвся на місце служби до 6 липня.

6 липня Юрій К. добровільно прийшов до головного управління Державного бюро розслідувань (ДБР) у Львові. А вже пізніше, під час судового розгляду цієї справи 12 серпня, він заявив, що «наміру покидати військову частину на зовсім у нього не було».

«Підстава залишення ним військової частини була викликана тим, що він посварився з дівчиною , у зв`язку з чим випив, а тому не міг у нетверезому стані піти на службу. У вчиненому щиро розкаюється, просить суворо не карати, бажає повернутися до військової частини та продовжити службу», – вказано у судовому вироку.

Втім, на думку суду, прокурору вдалося довести, що Юрій К. умисно, хоч і не назавжди, покинув місце служби. Водночас суд визнав пом’якшувальними обставинами те, що солдат добровільно прийшов до ДБР та сприяв слідству. Стаття, за якою судили Юрія К., передбачає позбавлення волі від 3 до 7 років. Суддя Франківського райсуду Василь Кузь на засіданні 12 сепрня призначив Кінашу 5 років ув’язнення. Цей вирок набуде чинності, якщо чоловік упродовж 30 днів не оскаржить його в суді.