Мама та вітчим загинули одразу: братиків Володю та Якова з-під завалів у Сергіївці дістали сусіди

Медики Першого МО Львова розповіли історію двох братиків Володі та Якова, в дім яких 1 липня, у Сергіївці на Одещині, прилетіла російська ракета.

Джерело: фейсбук Перше медичне об’єднання Львова

Мама та відчим братиків загинули одразу, діток вдалося вижити, але не вдалося вціліти. 8-річному Якову дісталося найбільше. Уламок потрапив в шию. Аби дитина не загинула від кровотечі, рятувальники перетиснули йому судину. Однак кисневе голодування спровокувало інсульт. Як наслідок – Якову знерухомило ліву частину. Права рука у нього не рухалася через перелом плеча.

Старший 14-річний Володя отримав черепно-мозкову травму, численні поранення обличчя та перелом променевої кістки правої руки.

Поранених дітей спершу доправили до реанімації місцевої лікарні на Одещині, а місяць тому евакуаційним потягом транспортували до нашої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. І якщо стан Володі на той час уже був стабільним, за життя Якова Львівським медикам потрібно було поборотись.

Фото: фейсбук Перше медичне об’єднання Львова

Також увесь цей час, включаючи реанімацію, з Яковом працювали Львівські реабілітологи. Завдяки цьому хлопчик уже вчиться ходити і рухати лівою рукою. На правій у нього поки що стоїть апарат зовнішньої фіксації. Володею реабілітологи теж займалися. Зокрема, йому допомагали розробити руку, яка малорухлива після тривалого перебування в гіпсі.

Медики зазначаюьб, хоч війна, хоч і забрала у дітей найріднішу людину – маму – все ж не лишила їх покинутими. До хлопчиків з-за кордону приїхала двоюрідна сестра Євгенія. Сьогодні вранці вона забрала їх до Австрії, де вони продовжать реабілітацію. Яків та Володя на прощання сказали: обов’язково повернуться, коли закінчиться війна.