У підвалах житлових будинків Львова почали встановлювати буржуйки для обігріву мешканців (ФОТО)

Зима вже недалеко і Львів вирішив ось так готуватися до зими. У багатоквартирних будинках Львова встановлюють металеві печі.

Як повідомляє ЛМР, цього року під час підготовки до опалювального сезону Львів особливий акцент робить на підготовці житлового фонду, а саме готовності до сценарію, коли у будинках не буде газопостачання, теплопостачання і може не бути електрики.

У житлових будинках міста почали облаштовувати місця для обігріву у підвальних приміщеннях – встановлюють металеві печі. Як зазначив голова ОСББ будинку на вул. Каховська, 6 Іван Мовчан, якщо встановлювати буржуйку з дотриманням відповідних правил, та дотримуватися встановлених правил її експлуатації, вона буде безпечною.

«У світлі останніх подій ми провели збори мешканців нашого будинку і обговорили питання підготовки до зими. Було прийнято рішення про придбання і встановлення металевої пічки. Її виготовили силами мешканців, лише купили необхідні матеріали.

Пічку встановили з дотримання певних вимог. Вона стоїть на металевій основі. Є вікно з металевих матеріалів, у яке виведена труба. Цеглою вирішили не обкладати. Дрова зберігаємо в окремому приміщенні. Є засоби пожежогасіння – вогнегасник і вода. Вогнегасником можна користуватися, коли у приміщенні немає людей. А коли є люди, то порошковим вогнегасником не радять користуватися. Тому, в разі вогню, його можна загасити водою, бо тут не буде струму. Адже металеву піч ми будемо використовувати, коли у будинку не буде ні газу, ні електрики. Також встановили датчик задимлення.

Коли піч розпалена, то весь час біля неї має бути присутня людина. Не можна для розпалення пічки використовувати легкозаймисті матеріали. Відзначу, що за умови правильної експлуатації металевої пічки, всі ризики від користування нею можна мінімізувати. Якщо все робити з розумом, тоді вона буде безпечною», – наголосив Іван Мовчан.

Металеві печі у будинках мають встановити власники будинків, а місто забезпечує обігрів для освітніх закладів, медичних закладів, підприємств критичної інфраструктури.

«Відповідно до тих пропозицій, які були прийняті на комісії ТЕБ і НС, прийняті на виконавчому комітеті, наполегливо просимо всіх балансоутримувачів забезпечити наявність місць обігріву у своїх будинках. А саме: встановити металеві печі та забезпечити необхідну інфраструктури біля них. Це – витяжна труба, дрова, фіксатора чадного газу тощо. Такі печі можна встановити у підвальних приміщеннях, зокрема у найпростіших укриттях, які використовуються мешканців під час повітряних тривог. Також їх можна розмістити у цокольних приміщеннях.

У разі виникнення питань правильності встановлення власники будинків можуть звертатися у наш департамент чи районні адміністрації», – розповів Олександр Одинець, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.