“Працювали за 4,5 євро в годину”: в Німеччині затримали нелегальних працівників з України

Під час перевірок на будівельних майданчиках міста Гронау (Gronau – нім.) німецькими правоохоронцями було заарештовано семеро українців.

Українців переправили контрабандою і найняли найнижчу заробітну плату без соціального забезпечення.

Правоохоронців просто приголомшило, що українські нелегали працювали лише за 4,5 € за годину, при тому, що мінімальна зарплата в цій галузі Німеччини встановлена на рівні 12,85 € / 1 год.

При цьому й ті копійки, зароблені українцями не віддавали їм повністю – роботодавець примудрився з мізерної зарплатні ще й відраховувати гроші за харчування та проживання. Тож люди діставали лише частку з тих  4,5 €/1 год. і при цьому не мали жодного медичного страхування, не кажучі вже про звичайні речі в цивілізованому світі – як то оплачуванна відпустка, законне право на вихідний та ін.

По цій справі німецькі правоохоронці відкрили кримінальне провадження. 

За словами прес-секретаря митниці, імміграційне бюро тепер вирішить, чи потрібно депортовувати українців з Німеччини негайно чи через певний проміжок часу.

Зазначимо, також перевіряється роботодавець семи українців, йому також визначають міру покарання. Митниця порушила кримінальне провадження проти нього та семи українців.