Півміста проваджало його в останню путь, люди не вірять в нещасний випадок: у Коломия поховали Ігоря Табанюка

У місті Коломия, що на Прикарпатті, прощаються з льотчиком Ігорем Табанюком, який загинув 28 липня в авіакатастрофі у селі Шепарівці. Багато людей не вірять у нещасний випадок, адже Ігор був першокласним пілотом.

Спершу за його упокій помолилися у Церкві святого Йосафата. Колишній командир авіаційного полку, в якому служив Ігор Табанюк, Анатолій Баранов розповідає так про загиблого льотчика:

“Був дуже розумною людиною, душею компанії. Це — трагічна випадковість. Я не можу повірити, я, як льотчик, не можу знайти причину і пояснення того, що сталося. Поки комісія з’ясовує, важко сказати, але сталося щось або з Ігорем, або з літаком”.

Після молитви труну з тілом привезли на аеродром, де Ігор Табанюк упродовж останніх 11 років розвивав малу авіацію. Там заснував “Прикарпатську дитячо-юнацьку спортивну асоціацію малої авіації”, також започаткував фестиваль “Авіаколо”.

Один із пілотів, який пройшов навчання в Ігоря Табанюка, Анатолій Онищук ділиться: “Ігор Петрович для мене відкрив небо. Я колись хотів стати військовим льотчиком, але через зір моя юнацька мрія не здійснилася. Він був дуже зосереджений на безпеці польотів і своїх учнів постійно тренував, як поводитися у складних ситуаціях. Дуже багато уваги на це звертав, і те, що сталося, для мене є шоком. Я не вірю, що він міг помилитися“.

Навчив керувати літаком Ігор Табанюк і свого сина Ігоря. Він розповідає, яким пам’ятатиме батька:

“Дуже добрий, позитивний, завжди міг зрозуміти, знайти спільну думку в будь-якому питанні. Я від нього це перебрав і вдячний йому, бо тато навчив мене правильно спілкуватися з людьми і ставитися до всього позитивно”.

На летовищі за льотчиком відслужили панахиду. Опісля у небо піднявся бойовий літак Су-24, на якому літав Ігор Табанюк.

Поховали авіатора на кладовищі у Королівці поруч із могилою його молодшого сина.

Відомий мандрівник про пілота Ігоря Табанюка

За словами Дмитра Комарова, Ігор був налаштований дуже оптимістично, всі плани були пов’язані з аеродромом. Він дуже мріяв перетворити Коломию в центр туризму, зробити одними з воріт в українські Карпати для всього світу.

“Мій телефон розривається, поспілкувався з дуже багатьма пілотами. Вони єдині в думці: якщо Табанюк не зміг впоратися з цією ситуацією — вона була непоправною. Він 40 років за штурвалом”, — йдеться в дописі.

“Ігор, будучи в свідомості, швидкість втратити не міг. Виключено. Багато пілотів припускають так”, — йдеться в дописі.

Дмитро Комаров зауважує: останній рік у Ігоря Табанюка був важким. Аеродром, справу його життя, намагалися “віджати”.

“Я звертаюся до керівництва міста і країни — будь ласка, прослідкуйте, щоб після смерті Табанюка не загинуло справа його життя — аеродром. Ігор зробив дуже багато, відродив об’єкт з нуля. Аеродром зобов’язаний жити далі. Звертаюся до мера Коломиї – ви прекрасно знаєте, як Ігор намагався врятувати аеродром. Цей аеродром ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ БУТИ НАЗВАНО ім’ям Ігоря Табанюка. Колеги-журналісти, прошу допомогти і стежити за ситуацією”, — наполягає мандрівник і журналіст.