Кулеба: з 31 липня Італія відновлює безвіз для українців, однак є маленький нюанс

З 31 липня українці знову зможуть подорожувати по безвізу в Італію. Про це у свому twitter повідомив міністр закардонних справ України Дмитро Кулеба.

Скріншот twitter допису

Дмитро Кулеба зазначає, що з 31 липня українці можуть подорожувати по безвізу до Італії, однак є маленький нюанс. По прибуттю в країну, потрібно пройти 5-денну самоізолюцію.

Нагадуємо, з 5 серпня громадяни України, які повертаються на батьківщину, повинні також піти на самоізоляцію. Не підлягають самоізоляції українці, які мають на руках довідку про повну вакцинацію, або документ, виданий у встановленому МОЗ порядку, що підтверджує отримання однієї дози вакцини.

Не підлягають самоізоляції також громадяни України, які не досягли 18-річного віку (раніше було 12 років –ред.) та українці, які виїхали за кордон до 4 серпня.
Люди, які прибувають з окупованих територій (через лінію розмежування у Донецькій та Луганській областях чи з Криму), зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток “Вдома” та піти на самоізоляцію (10 днів -ред). У разі, якщо хтось не може його встановити, така особа підпадає під обсервацію.

Також, самоізоляція чи обсервація розпочинається через 72 години після перетину кордону або проходження КПВВ на лінії розмежування чи адмінмежі з Кримом. Самоізоляція чи обсервація не застосовується або припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID (методом ПЛР чи експрес-тестуванням), крім осіб, які прибули з Росії чи Індії.

Для всіх невакцинованих осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину кордону та не може бути припинений в жодному випадку.