Суд дав по 8 років в’язниці 6 патрульним за перевищення повноважень: позиція поліції та громадськості

Галицький районноний суд міста Львова, 3 липня оголосили вирок інспекторам роти ТОР патрульної поліції Львівщини.

Вирок суду щодо ТОРівців

Позиція суду: патрульні перевищили службові повноваження, що спричинили тяжкі наслідки. Шістьом поліцейським присудили по вісім років позбавлення волі, позбавлення спеціальних звань та заборонили займати посади в державних органах впродовж трьох років.

Також, в ухвалі суду йдеться про чималі матеріальні компенсації.

Суть кримінальної справи

9 лютого 2018 року, в одному із гральних закладів Львова, 22-річний львів’янин помер від механічної асфіксії. Хлопець проковтнув пакет (як пізніше виявилось з наркотичною речовиною) та задихнувся. У цьому звинуватили патрульних, які робили все від них залежне, аби врятувати хлопця.

Чоловік, який помер внаслідок асфексії / portal.lviv.ua

Позиція Департаменту патрульної поліції

У Патрульній поліції України не згідні з рішенням суду, та наголошують, що адвокати вже готують скаргу до суду апеляційної інстанції, де ми будемо добиватися справедливості.

Також, наголошується , що поліцейські в той день виконували свої службові обов’язки відповідно до вимог чинного законодавства та нормативно-правових документів.

У Патрульній поліції заявляють, що патрульні і дальше продовжують нести службу, виконувати свої службові обов’язки, їх не відсторонено.

Думка громадськості

Щодо необгрунтованого вироку суду у своєму Facebook писало багато людей. Так, учасник АТО на Сході Антон Петрівський вважає, що вирок суду був не обгрунтованим.

“Я вчора був трохи шокований тим, що винесли обвинувальний вирок поліцейським за самогубство наркомана, а терміни вироку не вкладаються мені в голові.

Якщо ми хочемо мати власну державу, то повинні усвідомлювати, що існування правоохоронного органу є важливим елементом будь-якої держави. Майже кожен з нас колись викликав поліцію з метою припинення правопорушення чи з метою пошуку правопорушників після вчиненого злочину. І я більш ніж впевнений, що ми і надалі будемо користуватися цією опцією. Але чи усвідомлюємо ми, що таке кривосуддя лише демотивує людей, які працюють у правоохоронній системі?

– В Україні в кожному місті у всіх районах є точки продажу наркотиків.

– Молодь безперешкодно може купити будь-який наркотик і стати наркоманами. І це є великою проблемою нашої держави.

– Наркоман (у даній ситуації) мав наркотики з собою;
– Наркоман сам проковтнув свої ж наркотики;

– Поліцейські не зобов’язані були знати чи наркотики застрягли в нього в горлі чи знаходяться в ротовій порожнині. Не кажучи вже про те, що наркоман міг мати зброю і бути в неадекватному стані.

– Хто з адекватних людей піде працювати в патрульну поліцію після таких “вироків”? Хто з адекватних людей залишиться працювати в поліції після таких вироків?

– Чи захочуть поліцейські застосовувати зброю проти озброєних грабіжників чи гвалтівників, які будуть на вас нападати після таких “вироків”?

Я, як людина, яка неодноразово висловлювала свої думки проти поліцейського свавілля і організовувала вуличні акції проти злочинних дій поліції, вважаю що в даному випадку ми маємо підтримати цих поліцейських. Бо інакше ми ніколи не побудуємо ту правоохоронну систему, про яку мріємо”, – написав Антон Петрівський.

Також, свою позиції щодо даного вироку суду у соціальній мережі опублікували і інші відомі Львів’яни.

Скріншот Facebook допису
Скріншот Facebook допису
Скріншот Facebook допису