Клініку в Україні викрили на продажі новонароджених під виглядом сурогатного материнства: 13 дітей вивезли за кордон

В одній з клінік міста Києва керівник закладу продавав новонароджених дітей під виглядом сурогатного материнства. Ціна за одну дитину становила 70 тисяч доларів, заявив голова Національної поліції Ігор Клименко.

“70 тис. доларів за дитину. На жаль, це реальність. Реальність, яка була поруч із нами. В одній зі спеціалізованих клінік Києва. Цей факт незаконної торгівлі новонародженими, замаскованої під сурогатне материнство, оперативники департаменту міграційної поліції та слідчі документували понад два роки”, – зазначає Ігор Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Правоохоронцями встановлено, що щонайменше 13 дітей було вивезено до однієї з країн Східної Азії. Організатором схеми є керівник клініки, якому знаходили клієнтів, додав керівник поліції.

“Для того, щоб отримати дитину, замовник мав сплатити близько 70 тис. доларів та укласти фіктивний шлюб з українкою. А вже потім псевдоподружжя замовляло послугу сурогатного материнства. Надалі від дітей “матері” відмовлялися, і батьки вивозили їх в одну із республік Східної Азії”, – зазначив голова Нацполіції.

Він також зазначив, що в процесі документування злочину трьох новонароджених було передано соціальним службам.

Ігор Клименко також додав, що правоохоронні органи потребують посиленого нормативного врегулювання цього питання від законотворців для припинення процесу продажу українських дітей за кордон.