Власники приватних будинків будуть платити за газ за іншим тарифним планом: деталі

Власники приватних будинків, які взимку опалюють своє житло газом, можуть обрати для себе сезонний тарифний план. Завдяки новому тарифному плану вони зможуть упродовж року прогнозувати свої витрати на оплату газу, і взимку їм не доведеться вивертати кишені або брати кредит, щоб оплатити газопостачання.

Компанія Нафтогаз, а також низка регіональних газопостачальних компаній, які об’єднані брендом Твій Газзбут, запровадили в себе сезонні тарифні плани. Ці тарифні плани дозволять споживачам газу розплачуватись за нього рівномірними частинами упродовж року. Таким чином, у сезон пікового навантаження, тобто в найхолоднішу зимову пору, вони зможуть платити за газ такі самі суми, що і в інші місяці.

Скористатись тарифним планом “Твій газ. Рівномірний платіж” (саме так він називається) зможе будь-який абонент компанії. Однак спеціалісти кажуть, що, насамперед, він буде вигідним для тих, що проживає в будинках з індивідуальним опаленням. Саме там взимку витрати на газ зростають у кілька разів. Водночас, жителі багатоквартирних будинків, які використовують газ лише для приготування їжі та підігріву води, споживають круглий рік практично однаковий обсяг цього ресурсу.

Що потрібно знати тим, хто переходить на тарифний план “Твій газ. Рівномірний платіж”

  • Для того, щоб ним скористатись, потрібно подати відповідну заяву до компанії-постачальника.
  • При переході на сезонний тарифний план тариф на газ залишатиметься той самий, що й для решти споживачів. У компаній Твій Газзбут він становить 7,99 гривні за кубометр, у Нафтогазу – 7,96.
  • За сезонним тарифним планом споживач сплачуватиме щомісячно однакові суми за газ. При цьому величина цієї суми визначається на основі обсягу газу, спожитого за минулий опалювальний сезон. Береться загальна сума і ділиться на сім місяців. Так визначається місячний обсяг споживання газу під час опалювального сезону. І саме за такий обсяг доведеться щомісяця платити.
  • Перейшовши на новий тарифний план, споживач продовжує у щомісячних звітах подавати реальні обсяги споживання газу, але платить щомісяця однакову суму.
  • Експерти кажуть, що завдяки впровадженню сезонних тарифних планів, у найхолодніші зимові місяці можна досягти зниження платіжного навантаження на споживачів до 40%. Таким чином, люди зможуть спокійно пережити холодну пору, не доводячи сімейний бюджет до повного виснаження.
  • За підсумками опалювального сезону, на основі переданих показів лічильників, здійснюється перерахунок реальної вартості спожитого газу. Якщо споживання вийшло за минулорічні обсяги, то клієнтові доведеться доплатити відповідну суму. Якщо ж було спожито менше, то цю суму переплати йому зарахують на наступні місяці.