“Давай-давай, швидше працюй!”: рідна бабуся замученого хлопчика з Черкас розповіла, як з нього знущалися

Появилися подробиці з життя 6-річного Андрійка з Черкас, якого знайшли замордованим на подвір’ї. Рідна бабуся, яку не допускали до внука не стрималася і розповіла всю правду про виховання Андрійка у сім’ї Лясових. 

Замучений хлопчик з Черкас Андрій Лясов боявся свого вітчима Станіслава та маму Анастасію. Батьки були суворими до хлопчика, змушували рахувати, писати, читати, як тільки щось не так – одразу карали.

Дитину навіть змусили присідати, розповіла мати Анастасії Лясової 67-річна Ганна.

Жінка близько трьох років прожила у Черкасах в чотирикімнатній квартирі з донькою, її другим чоловіком та Андрієм. Згодом у пари з’явилась спільна донька.

Співрозмовниця зазначила, що колись повернулася з роботи і помітила в Андрія гулю на голові. За її словами, донька та зять стверджували, що хлопчик “головою об стінку бився”.

“…Я була шокована. Я онука тоді запитала: “Андрійко, як це ти?” А він: “Та ніяк” – і посміхається неприродньо. Він взагалі ніколи нічого не розповідав… він їх боявся. Його (Станіслава – Ред.) боявся”, – поділилася бабуся.

Співбесідниця додала, що, на перший погляд, вітчим “красиво” ставився до Андрія.

“Коли онука стали вчити грамоти, з цього часу все і почалося… Це не Настя, це її чоловік. Коли маленька (внучка – Ред.) стала топати, я її за ручки стала водити. Якось почула шум із кімнати Андрійка, ніби когось б’ють. Я туди, а вони (донька та зять – Ред.) до мене: “Не лізь”, – сказала вона.

Бабуся стверджує, що точно не знає, чим донька та зять заробляють на життя. Дочка – кухар, а Станіслав колись був ріелтором. Співрозмовниця дізналася, що вони працюють за допомогою телефону.

За її словами, рідний батько не цікавився життям Андрія. Жінка також повідомила, що хлопчика певний час водили у дитячий садочок, а приблизно в 4,5 роки забрали звідти.

“Давай-давай, швидше працюй!”

Обов’язком дитини було, за словами Ганни Дмитрівни, прибирати у квартирі за собаками: “Спочатку одного принесли у квартиру, потім другого. Я бачила, як вранці, перед тим як піти в школу, Андрюша прибирав у квартирі за собаками”.

Батьки Станіслава, розповідає Ганна Дмитрівна, періодично приходили у квартиру, де живе їхній син: “Якось я прийшла з роботи, а Андрійко над відром схилився, ганчірочку викручує, миє підлогу в коридорі. Я йому: “Привіт”, він піднявся, щоб привітатися, а в цей момент та бабуся (Вікторія Лясова. – Ред.) пальцем йому на голову тисне і каже: “Давай-давай, швидше працюй!”. А я собі думаю: ну хіба так можна, вона ж педагог. У всякому разі, вона мені так говорила”.

Зазначимо, Андрійко понад два тижні боровся за життя, але у неділю 5 вересня його життя обірвалося.

Що насправді сталося з Андрійком, бабуся боїться навіть уявити. Жінка тільки плаче і готується до похорону.

Поліція по даній справі відкрила два кримінальні провадження. 31 серпня Соснівський суд Черкас ухвалив узяти під варту на 60 діб нерідну бабусю хлопчика, а 4 вересня — її чоловіка. Обом повідомили про підозру за фактом залишення малолітньої дитини в небезпеці, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України).