Власник кафе у Харкові назвав україномовних “рагулями”: подробиці скандалу

У Харкові спалахнув новий скандал з власником кафе.

Про цей інцидент повідомив на своєму YouTube-каналі активіст Сергій Стерненко.

Стерненко не вказав адресу закладу, але, судячи з опублікованого ним фото, це кафе “7 ЧБРК”.

Конфлікт на мовному ґрунті розгорівся між співвласником і працівником кафе Олександром та відвідувачем на ім’я Владислав, який вимагав у першого обслуговувати його державною мовою.

“Чому мене зобов’язують говорити українською? Чому не китайською? Мій лексикон українською нижчий, ніж російською. Російською мені спілкуватися зручніше … Я виріс в російськомовному середовищі. Мені незручно … Я не хочу проводити насильство над собою. Я краще буду англійською”, – так аргументував свою позицію власник закладу.

Крім того, він назвав тих, хто вимагає від нього говорити українською, “рагулями”, назвавши це “своїм особистим ставленням як громадянина”.

“Ці товариші, яких я назвав рагулями, вони дуже люблять розповідати і звинувачувати, що вони такі бідні, нещасні або, не дай Бог, ми перетворюємося на совок. Методи, якими вони діють, нав’язування ідеології, методів комунікації, будь-яких інших взаємодій, вони совкові, просто махрові. Я знаю, про що кажу, я трошки пожив у цивілізованій країні. Далеко, за тисячі кілометрів звідси … А у нас це довбаний колгосп, кінчений совок в найгіршому його прояві”, – говорить Олександр.

Водночас, автор запису стверджує, що інший співвласник кафе перед ним вибачився за свого колегу і визнав його неправоту.

Ось саме відео: