Уряд посилив обмеження для поїздок у громадському транспорті: невакцинованих не пустять в поїзди та автобуси

Уряд посилив норми локдауну в умовах збільшення зростання захворювань на COVID-19 для пасажирів. Зокрема, з 21 жовтня будуть скасовані міжрегіональні поїздки в громадському транспорті для тих, хто не має сертифіката про пройдену вакцинацію.

Про це йдеться на сайті Кабміну.

Такі вимоги стосуються як самих пасажирів, так і персоналу транспортних засобів.

З 21 жовтня здійснення міжрегіональних перевезень пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки буде дозволено за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із зазначених нижче документів:

  • документа про отримання повного курсу вакцинації або документа про отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нововведення будуть застосовуватися при використанні всіх видів громадського транспорту: міжміських автобусів, поїздів, поромів і авіалайнерів. Для міських і внутрішньообласних перевезень вони не застосовуються.

Уряд сподівається в такий спосіб знизити темпи поширення пандемії по країні, а також мотивувати українців до отримання щеплення.