“Навіть після смерті врятував три життя”: у чоловіка з Франківська трансплантували серце, печінку і нирку (фото)

Сьогодні у Львові в Клінічній лікарні швидкої допомоги двом людям пересадили серце і печінку. Нирку пересадили у Івано-Франківську, спільно з місцевими лікарями. Донором був чоловік з Івано-Франківська, згоду на трансплантацію дав його брат лікар.

Про це у своєму Facebook повідомив гендиректор Львівської клінічної лікарні швидкої меддопомоги Олег Самчук. Медик зазначає, що мультиорганний забір виконала ввірена йому команда спільно з медиками Інституту серця МОЗ України, та місцевими ескулапами.

Фото: Facebook Олег Самчук

Одну нирку ми допомогли колегам пересадити в їхній лікарні. Її отримав 32-річний львів’янин, який був у нас у «листку очікування». Це перша в Івано-Франківську посмертна трансплантація нирки.“, – повідомив Олег Самчук.

Нагадуємо, вперше в Україні: у Львові пересадили легені, та серце дитині (відео).

Фото: Facebook Олег Самчук

А серце і печінку у супроводі патрульних поліцейських доправили до Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги міста Львова. В свою чергу медик розповів, що серце пересадили 29-річному чоловікові з Вінниччини. Через ускладнення від коронавірусу його власний орган уже ледь виконував функцію. А печінку пересадили  43-річній матері двох дітей із Закарпаття.

Читайте також, з Львівщини до Києва гелікоптером доставили 9-місячну дівчинку з вродженою вадою серця.

Фото: Facebook Олег Самчук

Олег Самчук висловив співчуття, та подякував родині посмертного донора. Та повідомив, що лише цьогоріч року у львівській лікарні уже виконано 44 трансплантації органів, з яких – 6 сердець.