Вже скоро кожен охочий зможе побачити річку Полтву на власні очі (фото)

Вже зовсім скоро усі охочі зможуть побачити легендарну Львівську річку Полтву, яку у 20-х роках ХХ століття ув’язнили в колоктор.

Про це у своєму фейсбук повідомив відомий Львівський дігер Андрій Риштун. Чоловік зазначив, що у Трамвайному Депо що на вул. Сахарова – “Lem Station” завершують реконструкцію входу у Полтву. Станом на зараз там вже відновлені стінки колектора та встановлені сходи вниз. По проекту все це закриватиме скляний рухомий люк. Буде красива підсвітка. То ж Полтвою можна буде милуватися як з поверхні, так і спустившись туди вниз.

Спуск в Полтву. Фото до і після реконструкції. Скоро тут буде скляний люк з підсвіткою / Facebook Андрій Риштун

Чоловік нарікає, що у той час як КП “Львівводоканал” закриває входи у Полтву бетонними блоками, “Lem Station” їх відкриває. Вони за власний кошт винайняли підрядника та відреставрували «свою» ділянку колектора. Виявляється, у Львові навіть є спеціальна компанія Техно-Ресурс яка спеціалізується на подібних роботах. Вони закачують під бетон оригінальний полімер власної розробки. Він там затвердіває та скріплює все це докупи. Після чого відновлений колектор прослужить ще не один десяток років, – зазначає Андрій Риштун.

Після реконструкції вниз до річки йдуть акуратні сходи. Все чисто та культурно / Facebook Андрій Риштун

Дігер повідомляє, що планується завершити усі роботи по облаштуванню входу до кінця наступного року.

Тут ведуться роботи по відкриттю входу в Полтву для громади міста / Facebook Андрій Риштун

Також, чоловік повідомляє про іноваційну ідею, поставити в Полтву теплові насоси та обігрівати ними місто. Андрій Риштун розповідає, що “LEM Station” провели моніторинг температури води в Полтві за пів року. Вона становить 14 градусів. А це дуже і дуже багато. Щодня гігакалорії стічних вод гріють ґрунт навколо колектора. А могли б обігрівати лікарні та школи. Ви тільки не подумайте що вони пропонують закачувати Полтву у батареї. Тепловий насос це безпечно та сучасно.