“Пропонують по 3000 грн. за штуку”: польські колекціонери почали скупляти старі різдвяні іграшки

У Польщі серед колекціонерів все більшою увагою користуються різдвяні іграшки часів Польської Народної Республіки (часи Радянського Союзу). Окремі іграшки вони готові купляти по 500 злотих за одиницю.

Як розповідає 28-річний польський колекціонер Мацей Фаловський ялинкові прикраси виготовлені у період з 1944 по 1989 рік сьогодні можуть коштувати реально дорого.

Найбільш затребуваними, а тому й найціннішими є ялинкові прикраси із зображенням персонажів, бажано з популярних мультфільмів або ж  казкових персонажів. Мацей Фаловський збирає новорічні кулі з 2016 року. Сьогодні у його колекції понад 600 експонатів.

28-річний заснував дві групи у Facebook, які об’єднують шанувальників старих різдвяних прикрас. На інтернет-аукціонах ялинкові прикраси сьогодні продають за 300-500 злотих.

Ялинкові прикраси радянського періоду сьогодні користуються великим попитом

“У 2017 році я знайшов аукціон на OLX, присвячений таким старовинним ялинковим кулькам. Також я помітив, що у багатьох, особливо у літніх людей, є спогади про роки, коли ялинки прикрашали такими дрібничками. Майже за кожним із них стоїть своя історія. Тоді я прочитав в Інтернеті статтю, в якій один джентльмен розповів, що після смерті бабусі він привів її речі в порядок і знайшов на горищі красиві новорічні кулі старих часів. Це дало мені поштовх до колекціонування», – згадує Фаловський початки свого колекціонерського захоплення в« Ekspres Bydgoski».

28-річний хлопець вирішив створити дискусійну групу у Facebook, яка стане віртуальним місцем зустрічі інших ентузіастів. Діюча з 2017 року, група “Bombki z PRL-u. Sprzedaż, kupno, wymiana” зібрала вже понад 4,7 тисячі. шанувальників, які публікують фотографії своїх різдвяних прикрас і діляться своїми спогадами. Цікаво, що дизайн старих дрібничок надихає багато сучасних польських компаній, які виробляють різдвяні прикраси.

на фото різдвяні іграшки, які купляють колекціонери

Чим складніше знайти ялинкову прикрасу, тим вищу ціну можна отримати на інтернет-аукціоні. Фаловський зізнається, що не кожна ялинкова прикраса досягає приголомшливої ​​ціни. Сьогодні найдешевшими є колись популярні шишки, сніговики, бурульки, дротяні прикраси. Щоб дізнатися про популярність ялинкових прикрас з минулого та перевірити ціни, просто подивіться на популярні сайти аукціонів, наприклад на польському OLX або Allegro. Найчастіше ціни на такі прикраси коливаються від 60 до 400 злотих.