Коли закінчиться війна в Україні: в НАТО дали невтішний прогноз

Війна росії проти України може розтягнутися на роки. Не дивлячись на це, ми не можемо ослаблювати свою підтримку Києву.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву генсека НАТО Йенса Столтенберга в інтерв’ю Bild.

“Ми маємо бути готові до того, що вона (війна – ред.) може тривати роками. Ми не повинні послаблювати підтримку України, навіть якщо витрати високі – не лише на військову допомогу, а й через зростаючі ціни на енергоносії та продовольство. Водночас це не йде ні в яке порівняння з тією ціною, яку доводиться платити українцям, які щодня віддають безліч життів. І якщо Путін зробить із цієї війни висновок, що він може просто продовжувати, як після війни в Грузії у 2008 році та анексії Криму у 2014 році, то ми заплатимо набагато вищу ціну”, – зазначив генсек НАТО.

Він також заявив, що в разі отримання Києвом сучаснішої зброї зростає ймовірність того, що “Україна зможе знову витіснити путінські війська з Донбасу”.

“НАТО продовжуватиме підтримувати Україну в її самообороні, проте не стане стороною конфлікту. Ми допомагаємо Києву, але не посилатимемо своїх солдатів в Україну”, – вкотре зазначив Столтенберг.

Він також додав, що НАТО посилило оборону, довівши число військових під командуванням НАТО до 40 000.

“Ми забезпечуємо безпеку території Альянсу на суші, на морі та в повітрі. Це – чіткий сигнал Москві, щоб вона не мала ілюзій щодо нашої готовності до оборони”, – додав Столтенберг.