Рада заборонила публічне використання російського музичного продукту: деталі

Сьогодні 303 депутати у Верховній Раді воєнного часу проголосували за прийняття в цілому нашого законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора».

Верховна Рада України на своєму засіданні у неділю, 19 червня, заборонила російську музику в медіа та у громадських місцях. Також парламентарі заборонили імпорт книг з Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територій. Про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк. Також парламентарі заборонили імпорт книг з Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територій.

Як повідомив  народний депутат України 9-го скликання від партії «Слуга народу» Олександер Санченко, основні цілі прийняття законопроекту є:

  • Повністю та безстроково обмежити присутність творчості російських артистів в українському просторі, в тому числі заборонити виконання російських пісень як публічно, так і транслювати по радіо, а також показ кліпів на ТБ.
  • Запровадити чорний та білий списки російських виконавців, де всі артисти з країни-агресора автоматично потраплять у чорний список. Їм буде заборонено виступати в Україні, а їхні пісні буде заборонено виконувати у публічному просторі, а також на радіо та ТБ, допоки артист не увійде до білого списку, підписавшись під спеціальною заявою на підтримку України (її зміст ще розробляється).
  • Сприяти збільшенню українського музичного контенту через збільшення квот на радіо, а також через запровадження поняття національного музичного продукту, який в майбутньому підтримуватиметься грантами Українського культурного фонду.