Україні необхідно буде виконати сім блоків реформ щоб не вратити статус кандидата в ЄС – Ющенко

Європейська Рада ухвалила рішення надати Україні та Республіці Молдова статус країни-кандидата.

Як повідомив президент України Віктор Ющенко, про це йдеться у проєкті рішення лідерів ЄС, які зустрінуться на саміті в Брюсселі 23-24 червня. Також Ющенко зазначає, що лідери ЄС ухвалять рішення про подальші кроки щодо вступу країн після повного виконання всіх умов, викладених Європейською комісією, додається у проекті рішення. А перший звіт про оцінку виконання Україною умов очікується в рамках регулярного аналізу Єврокомісії щодо розширення вже до кінця цього року.

“Прогрес кожної країни на шляху до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг у виконанні Копенгагенських критеріїв, включаючи здатність ЄС приймати нових членів. Це формулювання говорить про те, що ЄС не має наміру об’єднувати Україну та Молдову в один “пакет”, як це було зроблено з Північною Македонією та Албанією”, – зазначає екс Президеню

Віктор Ющенко повідомив, що для того аби Україні не втратити нового статусу та просувалась до наступного етапу процедури, їй прописали 7 вимог, які необхідно виконати. Мова йде про про сім блоків реформ, виконання яких Євросоюз визначив як умову того, що статус кандидата збережеться:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

“Але найголовніше – те, що процес запустився і що лідери ЄС принципово погодилися йти до вступу України. А швидкість цього процесу, який почнеться після нашої перемоги у війні, залежатиме виключно від нас”, – резюмував Ющенко.