Хабарі на мільйони доларів США: на Львівщині викрито злочинну схему розмитнення автомобілів

Правоохоронці повідомили про підозру 5 особам, співробітнику одного із митних постів Львівської митниці, трьом митним брокерам та громадянину однієї із країн ЄС, які налагодили злочинну схему безперешкодного розмитнення автомобілів. У СБУ зазначають, що через цю схему на територію нашої країни заїхало понад 40 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Джерело: Управління СБ України у Львівській області.

“За даними слідства, злочинне угрупування, до складу якого входили посадовці Львівської митниці, митні брокери та громадянин однієї із країн ЄС, в період квітня-липня 2022 року організували масштабну схему систематичного вимагання та одержання неправомірної вигоди від фізичних та юридичних осіб за безперешкодне ввезення в Україну імпортних автомобілів та їх оформлення.

За суму в 500 – 1000 доларів США за кожен транспортний засіб фігуранти гарантували безперешкодне та позачергове розмитнення авто та постановку на облік без попереднього зняття з іноземної реєстрації. Окрім того, службовцями під виглядом брокерських послуг за 50 – 150 доларів США організовувалось безперешкодне митне оформлення автомобілів. За попередніми даними незаконні прибутки учасників схеми складали мільйони доларів США”, – повідомили у Прокуратурі Львівської області.

Правоохоронці зазначають, що були проведені обшуки на території митних постів Львівської митниці, за місцем роботи та проживання підозрюваних. Вилучено чорнову бухгалтерію із доказами протиправної діяльності та кошти на суму 1,2 млн грн.