28 липня – Володимира та День Хрещення Русі: молитва за спасіння українського народу

Завтра, 28 липня в Україні відзначають літургійний спомин св. Володимира Великого, який у 988 році охрестив Київську Русь.

Суть святкування 28 липня

Цього дня українці відзначають день пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича. Володимир був онуком святої княгині Ольги, день пам’яті якої відзначають 24 липня.

Відомо, що Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. Тому, 28 липня в Україні відзначають державне свято — День Хрещення Київської Русі.

Молитва до св. Володимира за Україну

Святий князю Володимире! Тобі доручаємо всі потреби нашого народу й свої власні. Ти охрестив Україну в Ім’я Пресвятої Трійці. Тож, святий наш покровителю, зглянься на наші благання та моління всього нашого народу і, як колись, живучи на землі, так і тепер, прославлений у небі, молись за нас.

Молись, найперше, щоб увесь наш народ, яким ти колись керував, визнавав одну Христову віру, яку ти прийняв і в якій ти себе освятив. Молись, щоб заповідь любові до Бога й до ближніх завжди була вказівкою нашому народові в громадському житті. Живе наш народ у часи важких випробувань, тож молимо тебе, заступнику й покровителю української землі, заступись за нас перед Богом і випроси для нас благословення в насущних потребах. Амінь.

Що можна робити християнам на Володимира

Цього дня віряни традиційно звертаються з молитвами до князя. Здавна, Святого Володимира шанують працівники силових структур: військові, правоохоронці. Також йому моляться про зцілення важких недуг і хвороб очей. Чоловіків на ім’я Володимир вітають з днем ангела.

Що не можна робити на Володимира

Здавна вважалося гріхом жати хліб й узагалі виходити в поле. В народі казали, що той хто порушив заборону, може зустріти привида або видіння. Як і в будь-яке інше церковне свято, в День Володимира особливо важливо не допускати негативних думок і вчинків.