Скнилівська трагедія: сьогодні 20 роковини найбільшої катастрофа в історії авіашоу

Сьогодні, минає 20 років, коли 27 липня 2002 року, сталася найбільша катастрофа в історії авіашоу – Скнилівська трагедія.

Того дня, на військовому аеродромі Скнилів у Львові проходила авіашоу, присвячене 60-річчю 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України. Це було справжнє свято для львів’ян, багато хто приїхав з інших областей, щоб побачити це дійство. Приїздили цілими родинами.

Загалом на аеродромі зібралося близько 10 тисяч глядачів. Та на жаль, це авіашоу стало фатальним – літак Су-27, під час виконання фігур найвищого пілотажу несподівано став падати і врізався в натовп глядачів.

Під час авіатрощі загинули 77 людей, 28 із них – діти, понад 350 отримали поранення, у кількох людей діагностували серйозні психічні захворювання. Ця катастрофа стала уроком – в багатьох країнах вжили необхідні заходи безпеки, і літаки вже не виконують карколомні фігури вищого пілотажу над головами глядачів.

Скнилівська трагедія, яка стала фатальним поєднанням прикрого випадку з фактором людської безвідповідальності та недбалості, назавжди залишиться чорною датою в сучасній історії України.